Manja slova Veća slova RSS

>

Pobjednike Državnog takmičenja u znanju očekuju nagrade iz Fonda za kvalitet i talente

Pobjednike Državnog takmičenja u znanju očekuju nagrade iz Fonda za kvalitet i talente
Datum objave: 23.03.2018 15:22 | Autor: PR služba Ministaratva prosvjete

Ispis Štampaj stranicu


Ukupno 68 osnovaca i srednjoškolaca osvojilo je nagrade na Državnom takmičenju u znanju koje organizuje Ispitni centar Crne Gore, a za postignuti uspjeh učenici će ove godine dobiti novčane nagrade iz novoosnovanog Fonda za kvalitet i talente.

Osnovci su se takmičili u poznavanju matematike, fizike, hemije, biologije i stranih jezika, a srednjoškolci iz matematike, fizike, hemije, biologije, istorije, programiranja i stranih jezika.

U znanju matematike najbolji među učenicima šestog razreda su Matej Sredanović (JU OŠ “Oktoih”), Željana Stamatović (JU OŠ “Štampar Makarije”), Marko Kuzmanović (JU OŠ “Štampar Makarije”), i Luka Vukotić (JU OŠ “Drago Milović”). Među učenicima devetog razreda najbolji su Ognjen Kovačević (JU OŠ “Dašo Pavičić”), Amir Kolić (JU OŠ “Dušan Korać”) i Miloš Barjaktarović (JU OŠ “Vuk Karadžić”, Berane).

Najbolje znanje iz fizike pokazali su Mladen Čolaković, Matija Tomić (JU OŠ “Milija Nikčević”) i Nikola Knežević (JU OŠ “Pavle Rovinski”), dok su najbolje znanje iz hemije pokazali Danijel Aleksić (JU OŠ “Milija Nikčević”), Ksenija Ašanin (JU OŠ “Luka Simonović”) i Savo Popović (JU OŠ “Orjenski bataljon”).

Biologiju najbolje poznaju Luka Šćepanović (JU OŠ “Oktoih”), Milica Ćetković (JU OŠ “Olga Golović”), Zeko Hasanović (JU OŠ “Mladost”), Anja Kornjuhina (JU OŠ “Anto Đedović”) i Aleksandra Mrkić (JU OŠ “Braća Labudović”).

Matija Bošković (JU OŠ “Milan Vuković”), Vasilije Vuksanović (JU OŠ “Stefan Mitrov Ljubiša”) i Tamara Baošić (JU OŠ “Branko Božović”) najbolji su osnovci u poznavanju engleskog jezika, dok francuski najbolje poznaju Nađa Lalović (JU OŠ “Oktoih”), Danilo Konjević (JU OŠ “Milorad-Musa Burzan”) i Nina Giljanović (JU OŠ “Oktoih”). U znanju italijanskog jezika najbolji su Ana Slavić (JU OŠ “Maksim Gorki”), Haris Đoković (JU OŠ “Pavle Rovinski”) i Amina Bahović (JU OŠ “Anto Đedović”), a njemačkog Marija Ćetković (JU OŠ “Maksim Gorki”), Almir Dodić (JU OŠ “Maršal Tito”) i Lana Senić (JU OŠ “Vukašin Radunović”). Među osnovcima ruski najbolje znaju Ana Cicmil (JU OŠ “Pavle Rovinski”), Monika Prebiračević (JU OŠ “Risto Ratković”) i Nikita Lalatović (JU OŠ “Radoje Čizmović”).

Kad su srednjoškolci u pitanju, podgorički gimnazijalci su zauzeli 15 od 30 najboljih pozicija.

Najbolji matematičari među srednjoškolcima su Nina Mitrović (SMŠ Mladost) i Kosta Vukićević (JU Gimnazija “Slobodan Škerović”), fizičar Marko Joksimović (JU Gimnazija “Slobodan Škerović”), a hemičari Pavle Vulanović i Maša Čolaković (JU Gimnazija “Stojan Cerović”), Mila Veselinović (JU Srednja medinska škola, Podgorica) i Sara Šarić (JU Gimnazija “Slobodan Škerović”).

Među srednjoškolcima engleski jezik najbolje znaju Petar Vukušić (ETŠ “Vaso Aligrudić”), Vido Mandić (SMŠ “Ivan G. Kovačić”), Bojan Pejović (JU Gimnazija “Slobodan Škerović) i Petar Brinić (SMŠ “Mladost”), francuski najbolje znaju Srna Koprivica i Dunja Đuranović (JU Gimnazija “Slobodan Škerović”), i Maša Šegrt (JU Gimnazija “Stojan Cerović). Italijanski najbolje poznaju Vladimir Vlahović (JU Gimnazija “Slobodan Škerović”), Ana Martinović (JU Gimnazija “Petar I Petrović Njegoš”) i Martina Ljuljđuraj (JU Gimnazija “Slobodan Škerović”), njemačkog Anisa Palević (SMŠ Bratstvo i jedinstvo), Andrea Dašić (JU Gimnazija “Slobodan Škerović”), i Aleksandra Pešić (JU Gimnazija “Panto Mališić”), a ruskog Katarina Šćepanović (JU Gimnazija Petar I Petrović Njegoš”), Irena Madžgalj (SSŠ Bijelo Polje), Aleksandar Lalatović (JU Gimnazija “Stojan Cerović”) i Elena Lopušina (JU Gimnazija “Miloje Dobrašinović”).

Geografiju najbolje poznaju Sanja Maslar (JU Gimnazija “Panto Mališić”), Vladimir Jovanović (JU SMŠ “Ivan G.Kovačić”) i Filip Knežević (SMŠ “Vuksan Đukić”).

Među srednjoškolcima istoriju najbolje znaju Lazar Dašić (JU Gimnazija “Slobodan Škerović”) i Luka Bulatović (JU Gimnazija “Miloje Dobrašinović”).

U programinju su najbolji Nina Mitrović (JU SMŠ “Mladost”), Kosta Vukićević (JU Gimnazija “Slobodan Škerović”) i Filip Radović (JU Gimnazija “Slobodan Škerović”).

Bioliogiju najbolje poznaju učenici JU Gimnazija “Slobodan Škerović” Aleksa Petković, Marko Šušić i Luka Velašević.

Za postignuti uspjeh učenici će ove godine dobiti novčane nagrade iz novoosnovanog Fonda za kvalitet i talente. Za prvu nagradu dodijeljuje se 1000 eura, za drugu nagradu 700 eura, a za treću 500 eura.

PR služba Ministarstva prosvjete